Universal Audio سابقه طولانی در ساخت سخت افزارهای استودیویی درجه یک دارد و اخیراً آنها چند میکروفون سطح بالا را به مجموعه خود اضافه کرده اند، از جمله میکروفون شیر UA Bock طراحی شده توسط David Bock و میکروفون مدل سازی Sphere L22 که توسط آزمایشگاه های Townsend توسعه یافته است. . کریس تاونسند اکنون بخشی از تیم UA است، مانند دیوید باک، بنابراین دانش زیادی در مورد میکروفون در آنجا وجود دارد!

با این حال، SD-1 و SP-1 اولین گوشی هایی هستند که از برند خود UA استفاده می کنند و سری جدید میکروفون های استاندارد این شرکت را تشکیل می دهند. این مدل های تازه وارد نسبت به مدل های Bock و Townsend مقرون به صرفه تر هستند و در چین تولید می شوند تا هزینه ها را کاهش دهند. هر دو دارای روکش سفید ساتن درجه یک هستند و با نشان UA به شکل الماس تزئین شده اند.

SD-1 یک میکروفون آواز استودیویی پویا با الگوی کاردیوید است که دارای یک فیلتر 200 هرتزی قابل تعویض برای کاهش صداها به علاوه تنظیم قابلیت تعویض مفصل است. این یک بالابر حضوری بین 3 کیلوهرتز و 5 کیلوهرتز را درگیر می کند و مانند فیلتر، با استفاده از یک جفت سوئیچ DIP در پایه زیر خروجی XLR قابل دسترسی است. میکروفون دارای یک یوغ چرخشی داخلی است و وزن آن 1.26 کیلوگرم است و ابعاد کلی آن 254 × 178 × 102 میلی متر است. یوک دارای یک نقطه نصب است که به خوبی روی پایه میکروفون سنتی یا پایه میز مفصلی قرار می گیرد و میکروفون دارای آداپتورهای نخی است. یک کلاه فوم سیاه مجسمه‌سازی شده روی سبد باریک‌تر و پوزه‌ای شکل قرار گرفته و خطوط ظریف میکروفون را حفظ می‌کند.

این میکروفون هم برای ضبط استودیویی و هم برای پادکست طراحی شده است و دارای پاسخ فرکانسی است که اسماً از 50 هرتز تا 16 کیلوهرتز صاف است. حساسیت ‑58dB است، که در آن 0dB = 1V/Pa در 1kHz است. هیچ طرح پاسخ گنجانده نشده است. پایه ضربه‌گیر داخلی لرزش‌های پایه منتقل شده را به حداقل می‌رساند و شیشه جلویی یکپارچه ترکیدن را کاهش می‌دهد.

SD-1
در حالی که ممکن است یک میکروفون پویا اولین چیزی نباشد که برای ضبط صدای استودیویی به ذهن خطور می کند، اما تعجب آور است که چگونه بسیاری از خواننده ها از آنها در استودیو به جای میکروفون های خازنی استفاده کرده اند، که اغلب از نظر فنی مشخصات "بهتر" دارند. این به این دلیل است که میکروفون‌های داینامیک به طور کلی صدایی تند دارند و از رزونانس‌های فرکانس بسیار بالایی که مشخصه برخی از کپسول‌های خازن است، رنج نمی‌برند، که با حذف لبه‌های شکننده برای صاف کردن برخی از انواع صدا مفید است.

به عنوان یک امتیاز اضافی، صاحبان واحدهای آپولو می‌توانند از پیش تنظیم‌های نوار کانال سفارشی طراحی شده برای استفاده از SD-1 در سازها و سبک‌های آوازی خاص را دانلود کنند. این موارد شامل مواردی است که به عنوان "EQ آماده رادیو و تنظیمات فشرده سازی برای آواز، گیتار، و پخش" توصیف می شود.

اگرچه SD-1 بسیار گران نیست، اما میکروفون SD-1 نیز یک میکروفون پویا مقرون به صرفه نیست - بنابراین آیا عملکرد آن به قیمتش می رسد؟ به طور خلاصه، پاسخ مثبت است. من یک آهنگ صوتی مردانه بسیار محکم را ضبط کردم که نیاز کمی به EQ اضافی داشت، و وقتی فقط از کلاهک فوم ارائه شده استفاده می‌کردم، تمایلی به صدای انفجاری وجود نداشت. من نیازی به یک صفحه نمایش پاپ جداگانه احساس نکردم.

سپس از میکروفن در ترکیب گیتار خود برای ضبط برخی از قطعات برای همان آهنگ استفاده کردم و با ضبطی که بسیار وفادار به چیزی بود که آمپ به داخل اتاق پخش می‌کرد، پاداش دریافت کردم. سوئیچ Articulation فقط کمی تعریف بیشتری به آن اضافه می کند، و من مایلم بیشتر قطعات آوازی را با روشن ضبط کنم، اما قطعات گیتار الکتریک با خاموش بودن صدای بهتری دارند، زیرا به نظر می رسد شبیه سازی نزدیک یک آمپ اغلب نتیجه را روشن می کند.


میکروفون جفت SP‑1
 


اگر به یک جفت میکروفون با دیافراگم کوچک نیاز دارید که می‌توانند به صورت جداگانه یا با هم برای ضبط استریو استفاده شوند، جفت میکروفون مدادی استاندارد UA SP‑1 ممکن است مناسب باشد. این میکروفن ها برای کارهایی مانند ضبط سازهای آکوستیک، سربار درام، سازهای کوبه ای و اجرای زنده گروه مناسب هستند. SP-1 میکروفون‌های خازن با الگوی کاردیویید ثابت هستند که دارای حساسیت 38 دسی‌بل (مرجع 0dB = 1V/Pa در 1 کیلوهرتز) هستند، شکل استوانه‌ای آشنا دارند که یادآور میکروفون‌هایی مانند Neumann KM184 هستند که در همه جا حاضر هستند، جفت‌ها با گیره‌های میکروفون، نوار استریو، شیشه‌های جلو فوم و یک قاب محافظ کامل می‌شوند. پاور فانتوم استاندارد 48 ولت برای عملکرد مورد نیاز است. بخش کپسول باز می شود، اما هنوز کپسول جایگزینی در دسترس نیست. پاسخ فرکانسی 20 هرتز تا 20 کیلوهرتز نقل شده است، اما هیچ نمودار پاسخی وجود ندارد و تلورانس پاسخ فرکانسی ارائه نشده است.

SP‑1 ها می توانند سطوح فشار صدای بالا (142dB SPL) را تحمل کنند و آنها را قادر می سازد تا با سازهای بلند مانند طبل و برنج مقابله کنند. همانند SD-1، چندین ایستگاه از پیش تنظیم نوار کانال آپولو برای درام، گیتار، آواز و غیره وجود دارد.

برای آزمایش SP-1s، من از گیتار آکوستیک به‌علاوه طیف وسیعی از پرکاشن‌ها به صورت مونو و استریو، از جمله چند زنگ کوچک که می‌توانند مشکلاتی را در میکروفون‌ها نشان دهند، استفاده کردم. SP-1 ها در واقع به خوبی از پس آن برآمدند و صدای گیتار آکوستیک بسیار قابل استفاده و متعادلی را هنگام هدف قرار دادن قسمت گردن/بدن در فاصله حدود 250 میلی متری ارائه کردند. هنگام ضبط یک طبل دستی داربوکا، علاوه بر جزئیات گذرا فراوان، از شنیدن صدای پایین آن بسیار خوشحال شدم - چیزی که همیشه در ضبط‌ها به شدت انجام نمی‌شود. طبل زبان کوک شده من نیز گرم و گویا بود. حتی یک پیانوی انگشت شست ارزان قیمت و دیگر قطعات عجیب و غریب از سازهای کوبه ای که من در طول سال ها جمع آوری کرده ام بسیار خوب رندر شده اند. من همچنین از آنها برای ضبط ترکیبی گیتار خود استفاده کردم، کاری که معمولاً یک میکروفون با دیافراگم کوچک برای آن انتخاب نمی‌کنم، و نتیجه کاملاً قابل استفاده بود و به صدای اصلی آمپلی‌فایر وفادار می‌ماند.