معرفی محصول

Native Instruments عرضه‌ی رسمی Kontrol S-Series MK3 را اعلام کرده است، که مجموعه‌ای به‌روزرسانی‌شده از کنترلرهای MIDI سری S است. که شامل 3 مدل 49، 61 و 88 کلاویه می باشند، و هر کدام همگام سازی یکپارچه با ابزارهای نرم‌افزاری با قابلیت Kontakt و NKS، کنترل تمام DAW‌های اصلی و کنترل بیانی پیشرفته‌تر به لطف افزودن پس‌تاچ پلی‌فونیک را ارائه می‌دهند.

نمایشگر جدید

دو نمایشگر رنگی موجود در مدل‌های قبلی سری S با یک صفحه نمایش بزرگتر جایگزین شده‌اند که می‌توان از آن برای مرور و انتخاب ابزارهای نرم‌افزاری بدون نیاز به نگاه کردن به صفحه رایانه استفاده کرد و همچنین تصاویر بصری فراوانی را ارائه داد. بازخورد در مورد پارامترهای ابزار ردیفی از هشت انکودر حساس به لمس در زیر صفحه نمایش کنترل عملی را ارائه می دهد، در حالی که ناوبری منو توسط یک رمزگذار/جوی استیک بزرگتر در سمت راست مراقبت می شود.

کنترل کنتاکت، NKS و DAW
ابزارهای نرم‌افزاری سازگار و کتابخانه‌های نمونه به‌طور خودکار به کنترل‌های سخت‌افزار سری S نگاشت می‌شوند و کلاویه های جدید همگی دارای نسخه بهبودیافته راهنمای Light هستند که هر یک از کلیدهای کنترل‌کننده را برای نشان دادن موقعیت سوئیچ‌ها، مناطق کلید، روشن می‌کند. ترازو و بیشتر این شرکت همچنین یک سیستم زبانه‌بندی جدید با دکمه‌های سخت‌افزاری برای جابه‌جایی بین صفحات پیاده‌سازی کرده است که حرکت ابزارها با تعداد زیادی پارامتر نقشه‌برداری شده را آسان‌تر می‌کند.

ادغام گسترده با ابزارهای مبتنی بر Kontakt ارائه شده است - اکنون می توان ابزارهای Kontakt را مستقیماً کنترل کرد، بدون نیاز به اجرای آنها در پلاگین Komplete Kontrol - و این ویژگی ها منحصر به پیشنهادات خود Native Instrument نیستند: هر نرم افزاری که پشتیبانی از پروتکل NKS (استاندارد کنترل بومی) این شرکت از مپ خودکار و کنترل مستقیم بهره می برد.

سپس یک دکمه DAW عملکرد صفحه‌نمایش و پارامتر های شخصی سازی را تغییر می‌دهد و به کاربران این امکان را می‌دهد که کنترل پروداکشن خود را مستقیماً از صفحه کلید در دست بگیرند. پشتیبانی از تمام DAWهای اصلی ارائه شده است، که امکان پیمایش مسیرها را با استفاده از کد های میانبر/جوی استیک بزرگ فراهم می کند، در حالی که پارامترهای میکسر را با کد های کوچکتر تنظیم می کند و بازخورد .بصری فوری تغییرات را از طریق صفحه نمایش داخلی دریافت می کند. همچنین مجموعه ای از کنترل های اختصاصی وجود دارد

کلاویه و پلی فونیک افترتاچ
هر سه مدل جدید مجهز به صفحه کلیدهای درجه یک Fatar هستند. S49 و S61 هر دو دارای کلیدهای نیمه وزن هستند، در حالی که S88 دارای یک صفحه کلید کاملاً وزنی و چکشی است. با این حال، یکی از مهم‌ترین موارد اضافه شده به این محدوده، این است که همه کنترل‌کننده‌ها اکنون به صورت استاندارد، پس‌تاچ پلی‌فونیک را ارائه می‌کنند و به کاربران اجازه می‌دهند تا پارامترهایی مانند قطع، گام، ویبراتو و موارد دیگر را بر اساس هر نت تنظیم کنند.

دو مورد از تغییرات عمده دیگر در سری S کمی کمتر آشکار هستند. اولین تغییر بدنه ی یونی بادی جدید که ممکن است هیچ تفاوت عملی ایجاد نکند، اما به نسل جدید این میدی کیبورد احساس کمی محکم‌تر می‌دهد.  دکمه ها و پیچ بند ها همگی از آلومینیوم ماشینکاری شده ساخته شده اند. این چیزیست که  شایسته یک استودیو حرفه ای است.

درگاه اتصال
Kontrol S-Series MK3 از طریق درگاه USB-C به رایانه میزبان متصل می شود و از MIDI 2.0 پشتیبانی می کند. آنها همچنین دارای یک ورودی و خروجی MIDI در سوکت های DIN پنج پین هستند و به یک کانکتور برق اضافی USB-C مجهز هستند که می تواند برای تغذیه صفحه کلید و استفاده از آن در حالت MIDI برای کنترل سایر سخت افزارهای MIDI بدون رایانه یا در جایی که کامپیوتر میزبان قادر به تامین برق کافی باس نیست، برق را تامین کنید. همچنین چهار سوکت TS یک چهارم اینچی وجود دارد که می‌توانند پدال‌های پایدار و بیان را بپذیرند، به همراه دو پدال کنترل قابل تخصیص دیگر.


کیبوردهای سری S همچنین با بسته نرم افزاری Komplete 14 Select NI عرضه خواهند شد که شامل مجموعه ای از سینت ها، درام ها و سازهای کوبه ای به همراه مجموعه ای از افکت های افکت و همچنین مجوز برای Stradivari Cello، Hypha، Guitar Rig است. LE، iZotope Elements Suite و Ableton Live Lite.

قیمت محصول

میدی کنترلر های سری جدید S Kontrol اکنون برای پیش‌سفارش در دسترس هستند و در اکتبر 2023 ارسال خواهند شد. قیمت‌ها به شرح زیر است:

Kontrol S49: 649 پوند با احتساب مالیات بر ارزش افزوده
Kontrol S61: 749 پوند با احتساب مالیات بر ارزش افزوده
Kontrol S88: 1129 پوند با احتساب مالیات بر ارزش افزوده