برای چندین سال، Native Instruments موتور نمونه Kontakt استاندارد صنعتی خود را با مجموعه‌هایی از طیف گسترده ابزارهای مبتنی بر نمونه، ترکیب‌های مجازی و افکت‌ها در بسته‌ای به نام Komplete همراه کرده است. در نسخه‌های متعدد موجود است، هر کدام از محصولات نرم‌افزاری NI را با قیمت‌های افزایش‌یافته ارائه می‌دهند. همچنین گزینه‌ای مبتنی بر اشتراک فشرده (یا باید Kompakt باشد؟) - Complete Now - برای کسانی که می‌خواهند با پرداخت هزینه ماهانه متوسط، انگشت خود را در آب‌های NI فرو ببرند، وجود دارد.

NI اکنون Komplete 14 را منتشر کرده است. برخی از گزینه های جدید را در تمام نسخه های Komplete به ارمغان می آورد و به طور قابل توجهی شاهد انتشار Kontakt 7 نیز هستیم. بنابراین، اگر به دنبال رفع نیازهای منبع صوتی (مجازی) خود در یک لحظه هستید، Complete است. 14 یک مدعی؟ و اگر بله، کدام نسخه به احتمال زیاد نیازها و بودجه شخصی شما را برآورده می کند؟

وب‌سایت NI یک نمای کلی مفید از آنچه در هر نسخه گنجانده شده است ارائه می‌کند، و خریداران بالقوه این را بسیار مفید خواهند یافت. با این حال، برخی از تفاوت‌های اساسی‌تر نسخه در اینجا ارزش برجسته کردن دارند. به عنوان مثال، Select به جای نسخه کامل Kontakt 7 و کتابخانه کارخانه جدید موجود در تمام نسخه های دیگر، Contact 7 Player و Contact Factory Selection را ارائه می دهد. حرکت از انتخاب به استاندارد مقدار قابل توجهی از محتوای مبتنی بر KONTAKT را اضافه می کند که شامل برخی از گزینه های ارکسترال بسیار خوب (از جمله در کتابخانه جدید کارخانه)، گزینه های مصنوعی اضافی (از جمله Massive X)، گزینه های درام (از جمله نسخه کامل باتری 4) است. و انتخاب بسیار گسترده‌تری از افکت‌ها (از جمله نسخه کامل Guitar Rig 6 Pro).

Native Instruments Complete 14
حرکت به سمت Ultimate محتوای اضافی بیشتری را اضافه می کند. در بخش ارکسترال، این شامل Action Strings 2 عالی (که در SOS مارس 2022 بررسی کردیم)، کتابخانه‌های مختلف Symphony Essentials Kontakt، رنگ‌های جدید پیانو، و سازهای نسبتاً جدید Sequis را شامل می‌شود. همچنین تعدادی از سازهای طراحی صدا برای آهنگسازان رسانه ای ایده آل وجود دارد (مانند Straylight، Mysteria، Thrill، و Rise & Hit، که همه آنها قبلاً SOS مورد بررسی قرار گرفته اند)، مجموعه ای از سازهای Kontakt که هم برای آهنگ و هم برای آهنگسازی مناسب هستند. مانند تعدادی از عناوین Session Guitar، Alicia's Keys Studio Piano، Session Horns Pro، و کتابخانه های مختلف سازهای «جهانی») و پالت گسترده ای از گزینه های سینت (هم برای Kontakt و هم به عنوان پلاگین های مستقل).

با برداشتن آخرین گام تا نسخه کلکسیونی، کتابخانه‌های ارکسترال پیشرفته دیگری از جمله ویولن تک‌نوازی استرادیواری، آماتی ویولا، استرادیواری ویولن سل و گوارنی ویولن اضافه می‌شود. همچنین Arkhis، Lores نسبتاً جدید و سازهای کر جدید: Omnia را دریافت می‌کنید که همگی عمدتاً آهنگسازان رسانه‌ای را هدف قرار داده‌اند و در زیر به طور کامل توضیح داده شده‌اند. همچنین شایان ذکر است که با بالا رفتن از نسخه‌های مختلف Komplete، تعداد فزاینده‌ای از حلقه‌های ژانر مبتنی بر ژانر و محصولات Expansion مبتنی بر نمونه NI را نیز دریافت می‌کنید که با در نظر گرفتن Maschine طراحی شده‌اند، اما با کیت‌های باتری و از پیش تنظیم‌ها برای Massive و Monark طراحی شده‌اند. مصنوعی گنجانده شده است.

نسخه کلکسیونی رده بالا، افزوده های ارکستری جدید بسیار خوبی را ارائه می دهد.
نسخه کلکسیونی رده بالا، افزوده های ارکستری جدید بسیار خوبی را ارائه می دهد.
علاوه بر این، به عنوان بخشی از بسته Komplete 14، NI با iZotope و Plugin Alliance همکاری کرده است، با افزایش گزینه‌ها در محدوده Komplete. این محصولات شریک ارزش افزوده زیادی به همراه دارند.

برای اهداف این بررسی، من به 141000 صدای کلکسیونر دسترسی داشتم. در غیاب اختصاص یک شماره کامل از SOS به Komplete 14، در اینجا بر برخی از نکات برجسته تمرکز خواهم کرد تا درک کنم که چگونه NI کارها را به جلو برده است. بیایید بررسی کنیم …

برای بسیاری از آهنگسازان رسانه و تولیدکنندگان موسیقی، Kontakt یک "مرکز" کلیدی گردش کار آنها در کنار DAW انتخابی آنها است. بنابراین، یک به‌روزرسانی کامل، هم برای توسعه‌دهندگان و هم برای کاربران بسیار مهم است. برای کاربران (اکثریت احتمالی در میان خوانندگان SOS)، دو ویژگی جدید ارزش برجسته کردن دارند. کتابخانه جدید کارخانه و اصلاح قابل توجه مرورگر صدا.

از Komplete 14 Standard به بالا، Kontakt 7 با کتابخانه کارخانه جدید و توسعه یافته (40 گیگابایت در مقابل 25 گیگابایت) عرضه می شود. این زمینه موسیقی زیادی را پوشش می دهد و در مجموعه ای از دسته بندی های صوتی ارائه می شود. مجموعه جدیدی از صداهای سنتی ارکستر شامل نمونه هایی است که از پروژه برلین شرکت Orchestral Tools گرفته شده است. برای کسی که به دنبال شروع با نوازندگی ارکستر است، یا نیاز به یک پالت اصلی برای طرح ایده‌ها دارد، این همه پایه‌های کلیدی را پوشش می‌دهد و در گوش بسیار خوب به نظر می‌رسد.

کتابخانه جدید Factory همچنین شامل مجموعه خوبی از سایر سازهای آکوستیک که از سراسر جهان کشیده شده اند، گزینه های گروه کر با طیف وسیعی از فن بیان و اجرای مصوت، و مجموعه بسیار خوبی از صداهای مصنوعی که پدها، لیدها، باس ها و مناظر صدا را پوشش می دهند، می باشد. بخش «بیت» مجموعه‌ای از صداها و حلقه‌های درام را ارائه می‌کند، در حالی که بخش «باند» گیتارها و بیس‌های الکتریک و آکوستیک، درام‌های آکوستیک، مجموعه‌ای از صداهای مبتنی بر کیبورد مانند ...