کمپانی مطرح و قدیمی Neumann راه اندازی اولین رابط صوتی (کارت صدا) خود با نام MT 48 را اعلام کرده است.این دستگاه اتصال USB و ADAT را به طراحی تحسین شده اضافه می کند و دارای یک رابط کاربری جدید است. و دارای برخی مشخصات چشمگیر است که به گفته نیومن معیار جدیدی در کیفیت صدا ایجاد شده است.

MT 48 مجهز به چهار ورودی آنالوگ است که دو کانال اول ورودی های میکروفون یا اینسترومنت از طریق یک جفت سوکت ترکیبی XLR/TRS می پذیرند و دو کانال باقی مانده می توانند به عنوان ورودی های دیگر از طریق دستگاه استفاده شوند. دو سوکت TRS یک چهارم اینچی پانل جلو. چهار خروجی آنالوگ در سطح خط در پنل پشتی دستگاه ارائه شده است که جفت اول از اتصال دهنده های XLR و دومی در سوکت های TRS یک چهارم اینچی موجود است.

سپس دو خروجی هدفون در پنل جلویی وجود دارد که هر کدام از یک آمپلی‌فایر قدرتمند بهره می‌برند و دارای امپدانس خروجی فوق‌العاده کم هستند که شرکت می‌گوید با خوشحالی هر هدفونی را به اوج عملکرد خود می‌رساند. از نظر اتصال دیجیتال، یک جفت کانکتور Toslink یا ADAT یا S/PDIF I/O را ارائه می دهد و یک سوکت RJ45 ورودی/خروجی AES67 را ارائه می دهد.

یک جفت سوکت TRS یک چهارم اینچی دیگر نیز وجود دارد، و می‌توان آن‌ها را به‌عنوان ورودی و خروجی MIDI یا سوکت‌های GPIO (ورودی/خروجی هدف عمومی) پیکربندی کرد که می‌تواند برای کارهایی مانند اتصال یک سوئیچ پا یا ارائه کنترل از راه دور استفاده شود. ضبط نشانگرهای نور

یک رابط لمسی بصری کنترل تمام پارامترهای کلیدی دستگاه را فراهم می‌کند و دسترسی مستقیم به تنظیماتی مانند سطوح ترکیبی مانیتور و پوزیشن پنینگ را با میکسرهای مستقل برای هر یک از خروجی‌های استریوی رابط ارائه می‌دهد. یک برنامه کنترل از راه دور و امکانات کنترل وب مبتنی بر مرورگر نیز در دسترس است که به دستگاه اجازه می دهد در صورت نیاز از راه دور از رایانه یا تبلت کنترل شود.

MT 48 همچنین دارای طیف وسیعی از جلوه‌های DSP از جمله EQ، پردازنده‌های دینامیک و Reverb است، با فناوری Dual Output Neumann که به کاربران اجازه می‌دهد سیگنال‌های قبل و بعد از افکت‌ها را به طور همزمان ضبط کنند.