6 PreSonus در نسخه جدید خود امکانات خوبی را وارد کرده است، و موارد مورد نیاز زیادی گسترش یافته است و با چیزی که بیش از همه به آن افتخار می کند: رابط کاربری را به هم ریخته است. تغییر همیشه خطرناک است، بیایید ببینیم آیا ارزش این قمار را دارد یا خیر.

صفحه شروع الگوهای هوشمند
Studio One 6 به روشی بسیار آشنا راه اندازی می شود. آنها نوار ابزار گزینه را در بالای صفحه مدرن کرده اند، بنابراین ویندوز 95 کمی کمتر و کمی شیک تر به نظر می رسد. قبلاً وقتی «جدید» را می زدید، پنجره ای دریافت می کردید که فهرستی از «سبک ها» را برای سناریوهای مختلف آهنگ به شما ارائه می داد. اینها چیزهایی مانند ضبط گروه، هاوس/تکنو، تصنیف پیانو، تولید پادکست و غیره نامیده می شدند. هر سبک مجموعه‌ای از آهنگ‌ها و پلاگین‌های مرتبط را برای آن سبک خاص از ساخت موسیقی آماده می‌کند.

PreSonus اکنون این سبک های کمی حمایت کننده را با "Templates" جایگزین کرده است که بسیار منطقی تر است. انتخاب‌ها با گزینه‌هایی مانند ضبط و میکس، Master و Release، Rehearse and Perform، Play Now، Record Now، ایجاد محتوا و تولید بیت، رنگارنگ و جذاب هستند. آنها صفحات آهنگ، پروژه و نمایش را بدون نیاز به جداسازی خاص آنها ترکیب می کنند. پس از انتخاب گزینه هایی در سمت راست برای افزودن فایل های صوتی یا انتخاب های بیشتر دارید.

چیزی که بلافاصله در مورد آنها من را تحت تأثیر قرار داد این بود که چقدر سریع مرا به کاری که می خواستم انجام دهم رساندند. اغلب، من در استودیو یک غوطه ور می شوم تا چیزی را پخش کنم، یا یک ضبط سریع انجام دهم و این الگوها بدون نیاز به شروع از یک پروژه کاملاً خالی و بدون نیاز به متعهد شدن به سبک موسیقی که تولید می کنم، مرا به آنجا می رساند. وقتی الگو را بارگیری می‌کنید، نسخه‌ای از Studio One را دریافت می‌کنید که مطابق با آن سناریو است، با چند آهنگ بارگذاری شده و افزونه‌ها آماده اجرا به روشی مشابه قبل هستند. اما با پیش‌تنظیم‌ها و سفارشی‌سازی آهنگ جدید Studio One (که به آن خواهیم رسید) این جزئیات بیشتر و عمدی‌تر است. البته، شما همچنین می توانید خود را ایجاد کنید.

PreSonus آنها را Smart Templates می نامد. تعجب می کنم که این یعنی چه؟ این می تواند به معنای گنجاندن آموزش های کوچک درخشان باشد که شما را از طریق چند مرحله از کاری که احتمالاً قرار است انجام دهید، یاد می دهد. من مطمئن هستم که آنها برای کاربران باتجربه آزاردهنده خواهند بود، اما برای تازه کارها اینها عالی هستند. مثل این است که شما به گرمی دعوت شده اید تا چیزی را امتحان کنید، که بسیار بهتر از خیره شدن به یک پروژه خالی است که فکر می کنید ابتدا چه کاری انجام دهید. این به معنای واقعی کلمه به شما نشان می‌دهد که چگونه شروع به تولید بیت‌ها کنید، اگر این همان چیزی است که می‌خواهید، و اگر هنوز به کمک بیشتری نیاز دارید، به آموزش‌های ویدیویی اشاره می‌کند.

نوشته روی دیوار است
یکی از ابداعات معرفی شده توسط استودیو وان 6 یک موتور غنایی است. خوشبختانه این یک تولید کننده کلمه آهنگ با هوش مصنوعی نیست، اما چیزی فراتر از اضافه کردن متن زیر یادداشت های شماست. این خیلی تعجب آور نیست زیرا اضافه شدن اخیر نمره نویسی و پتانسیل نمایش صفحه همگی منجر به نیاز به کلمات می شود. در حالی که امکان وارد کردن اشعار نوآورانه نیست، روشی که PreSonus آن را در جریان کار قرار داده است به خوبی فکر شده است.

اولین جایی که آنها ظاهر می شوند به عنوان یک آهنگ جهانی اشعار است. این در بخش شلوغی در بالای صفحه ترتیب است که در آن می‌توانید آهنگ‌های Arranger، Marker، Chord، Time Signature و Tempo، خط کش و آهنگ ویدیویی جدید را نمایش دهید که در عرض یک دقیقه به آن خواهیم پرداخت.

با فعال بودن آهنگ Lyrics، می‌توانید کلماتی را به جدول زمانی اضافه کنید، همانطور که با یک آهنگ نشانگر انجام می‌دهید. اگر اشعار خود را در یک فایل متنی دارید، می توانید آن را مستقیماً روی آهنگ Lyrics بکشید و رها کنید و به طور خودکار استخراج می شوند. استودیو یک هر خط در آهنگ را به عنوان یک رویداد جداگانه می بیند و می توانید در حین پخش یک کلید ترکیبی بزنید تا هر خط را در جای مناسب قرار دهید. در این مرحله هجاها را با ضربات یا نت ها یا هر چیز دیگری ردیف نمی کند، این صرفاً یک خط در ابتدای نوار یا وقتی وارد می شود است. چه خوب این است که Studio One همه این کلمات را در یک نمایش متن ترانه جمع می کند و هنگام پخش آهنگ، آنها را برجسته می کند. این یک عملکرد جالب به سبک کارائوکه است اما در واقع مفیدتر از آن است. نمایش Lyrics همچنین به عنوان یک ابزار ناوبری عمل می کند. بنابراین، فرض کنید که خواننده شما می‌خواهد به خط دوم گروه کر برگردد، می‌توانید روی آن خط کلیک کنید و نشانگر آهنگ شما به آن بخش از آهنگ می‌رود.

یکی دیگر از ویژگی‌های دوست‌دار آواز، امکان جبران نقطه برجسته به‌گونه‌ای است که خط بعدی قبل از زدن چند ضربه روشن شود. همچنین می توانید اشعار را در صفحه نمایش ویرایش کنید، کپی و جایگذاری کنید و آنها را به نوارهای مختلف منتقل کنید. ویرایش در صفحه نمایش متن ترانه کمی سخت است و من انجام تنظیمات در جدول زمانی را آسان تر می دانم.

با بازگشت به زاویه کارائوکه، اشعار را می توان به صفحه نمایش نمایش داد. این فقط یک نمای کلی به شما می دهد، البته نه انتخاب های تک آهنگ ساز که ما از Lyric Lanes در صفحه اصلی دریافت می کنیم (پایین را ببینید). پنجره نمایش متن ترانه ها را روی یک صفحه جداگانه برای خواننده خود قرار دهید و این یک مکمل عالی برای عملکرد صفحه نمایش شما است.